Teatr Rampa to jedna ze scen Warszawy, na której głośno rozbrzmiewa muzyka, ale i która od wielu lat jest rozpoznawalna dzięki repertuarowym hitom. Połączenie widowiska teatralnego z koncertem przyciągnęło tu nowe pokolenie widzów. Wielu z nich odwiedza nas regularnie od ponad 20 lat.

Wspaniałym potwierdzeniem artystycznej drogi obranej przez nasz teatr w ostatnich kilkunastu latach było uzyskanie w lutym 2019 r. tytułu Teatru Roku 2018 w plebiscycie Warszawiaki 2018. Nagroda nie tylko prestiżowa ale przede wszystkim cenna, bo uzyskana dzięki największemu poparciu widzów i fanów teatru, którzy osobiście na nas głosowali. Pokonaliśmy wtedy 9 scen, w tym największy rozrywkowy teatr stolicy. To uznanie widzów zostało potwierdzone raz jeszcze w roku 2020 zdobyciem 2. miejsca w plebiscycie Warszawiaki 2019 imponującą liczbą głosów pozostawiającą podobne nam teatry daleko w tyle. Bycie tuż za największym w Warszawie teatrem muzycznym, odebraliśmy także jako ważne osiągnięcie i zachętę do dalszego rozwoju. Zostaliśmy utwierdzeni w tym, że Teatru Rampa – takiego jak dziś – chcą mieszkańcy Warszawy – teatru opartego na 3 ważnych filarach.

Pierwszy z nich stanowią spektakle muzyczne i musicalowe zaskakujące recenzentów i widzów wspaniałym poziomem wykonania takie jak „Rapsodia z demonem” z przebojami Queen czy „Twist and Shout” z hitami The Beatles. Pojawienie się w 2016 r. na Dużej Scenie Teatru Rampa rock opery „Jesus Christ Superstar” rozsławiło Teatr Rampa w całej Polsce. Oto po musical wszech czasów sięgnął po raz pierwszy  teatr dramatyczny bez wielkiej sceny i odpowiedniego dla widowisk zaplecza technicznego, a Jakub Wocial i Santiago Bello zaproponowali autorską kameralną inscenizację tego tytułu, która dzięki swej oryginalności i bardzo dobrej prasie przez 5 sezonów była najbardziej oczekiwanym i rozchwytywanym przedstawieniem w Warszawie.

Nasze spektakle od kilku sezonów są nominowane do prestiżowego konkursu Mazowieckiego Teatru Muzycznego – Teatralne Nagrody Muzyczne im. Jana Kiepury honorujące artystów najlepszych scen muzycznych w Polsce. Jesteśmy dumni, że wśród wykonawców i twórców naszych spektakli znajdują się zdobywcy tych nagród w różnych kategoriach: Jakub Wocial – Najlepszy Wokalista Musicalowy 2018, Santiago Bello – Najlepszy Tancerz Musicalowy 2019 i Dorota Sabak – laureatka tej Nagrody za Najlepsze Kostiumy 2019. W 2020 roku grono laureatów tej prestiżowej nagrody wzbogaciły się o nasze 2 kolejne artystki naszego musicalowego show z 2019 r. pt. „Broadway Exclusive”   Paulinę Janczak – Najlepszą Wokalistkę Musicalową oraz Ewelinę Kruk – Najlepszą Tancerkę Musicalową. W zespole twórców sukcesu Sceny Muzycznej nie można pominąć Jana Stokłosy – znakomitego kompozytora i aranżera koncertów, kierownika muzycznego wielu widowisk. To ich wspólny artystyczny wysiłek docenili widzowie głosując na „Twist and Shout”, który w plebiscycie portalu Musicalove.info wśród kilkunastu tytułów z całej Polski zdobył 3 miejsce wśród premier sezonu 2018/2019.

Muzyczne oblicze teatru przybliżamy już od kilkunastu lat także naszym najmłodszym widzom poprzez musicale familijne i bajki muzyczne będące nowoczesnymi adaptacjami sprawdzonej dziecięcej klasyki. Stanowią one dorobek Sceny Dziecięco-Młodzieżowej stworzonej przez Cezarego Domagałę obecnego dyrektora artystycznego Rampy. Propozycje tej Sceny chętnie wybierają nauczyciele i rodzice, kierując się ich wartościowym przekazem,  pięknem językowym oraz rozśpiewaną i roztańczoną formą realizacji. „Tajemniczy ogród”, „Awantura o Basię”, „Dzień dziecka”, „O dwóch takich, co ukradli księżyc” to tytuły, które zachwycają całe rodziny. To rodzice i nauczyciele przekazują sobie opinię, że w Rampie znaleźć można profesjonalne i wartościowe spektakle muzyczne dla dziecięcej widowni wzbogacone często warsztatami lub spotkaniami z aktorami. Potwierdził to także portal czasdzieci.pl przyznając nagrodę Złotego Słonecznika 2018 przedstawieniu „Babcia mówi pa, pa” w kategorii Sztuki Wizualne. Jesteśmy przekonani, że spektakle dziecięce obecne regularnie w naszym teatrze od 2 dekad ukształtowały kilka pokoleń widzów nie tylko w Warszawie. Miały w tym swój udział także spektakle Młodzieżowo-Dziecięcego Teatru Muzycznego Tintilo afiliowanego przez nasz teatr.

Obok Sceny Musicalowej i Sceny Familijnej charakter naszego teatru uzupełnia Scena Kameralna, ze swoimi ostatnimi perełkami wśród spektakli muzycznych oraz sztuk muzyczno-komediowych. Mowa tu o „Cafe Sax” z piosenkami Agnieszki Osieckiej w nowych aranżacjach Pawła Steczka czy spektaklu Joanny Szczepkowskiej „EVA”, w który Dorota Osińska pięknie i wzruszająco przeprowadza widzów przez legendę utalentowanej Evy Cassidy. Najnowsze pozycje tej sceny to napisana specjalnie na zamówienie Rampy komedia Tomasza Jachimka „Na wschód od Hollywood” którą z kabaretowym zacięciem wyreżyserował Jerzy Jan Połoński oraz komedia młodej autorki Doroty Wójtowicz „Miłość jako jednostka chorobowa” wyreżyserowana z fantazją przez Grzegorza Mrówczyńskiego i przynosząca nieco tak potrzebnego uśmiechu w trudnych czasach pandemii. Mamy nadzieję, że nowy sezon otworzymy jednym ze znanych i lubianych spektakli – tym, na który najbardziej czekają nasi Widzowie.

 

Więcej informacji na stronie: https://www.teatr-rampa.pl/

Zdjęcia
Informacje o Miejscu
 • Miasto
 • Kategoria
 • Adres
  Kołowa 20, 03-536 Warszawa
 • Telefon
  +48 (22) 679-50-51/52
 • Email
  teatr@teatr-rampa.pl
error

Obserwujcie nas i subskrubujcie nasze kanały :)

YouTube
YouTube
Instagram