Centrum Spotkania Kultur

Centrum Spotkania Kultur otwiera nową kategorię w świecie kultury. Odznaczajmy się wyjątkowym podejściem do sztuki i odbiorcy.

Dlaczego Centrum Spotkania Kultur to nie tylko instytucja, ale przede wszystkim idea. W poniższym manifeście prezentujemy naszą wizję, misję i wartości, ponieważ stoją u podstaw specyficznej oferty programowej i podejmowanych aktywności.

Zadanie

Podejmujemy się tworzenia, badania i prezentowania kultury, która kształtuje relacje, definiujące rzeczywistość. Kultury otwartej, interaktywnej i współczesnej. Skupiamy się na rozpowszechnianiu wartości europejskich i światowych. Dążymy do likwidacji uprzedzeń związanych z innymi kulturami, na rzecz wzajemnej tolerancji i szacunku. Jednocześnie, zgodnie ze statutem Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, dbamy o zachowanie polskiej tożsamości, opartej na ideach chrześcijaństwa.
Interesuje nas sztuka: popularna, użytkowa, nowoczesna, a także: przemysły kreatywne, zjawiska estetyczne oraz innowacyjność sztuk wizualnych, muzycznych czy interdyscyplinarnych. W myśleniu o kulturze najważniejszy jest dla nas człowiek i jego pragnienia: rozwoju, wolności, przyjemności i przekraczania ograniczeń. Fascynuje nas ludzka wyobraźnia i jej twórcza moc, a także potrzeba doświadczania i poznawania . Kulturą jest dla nas każda aktywność, rodząca się z szacunku dla człowieka i natury, której źródła odkrywamy badając zwyczaje, rytuały i artefakty.

Zdjęcia
Informacje o Miejscu
  • Miasto
  • Adres
    plac Teatralny 1, 20-029 Lublin
  • Telefon
    81 441 56 70
  • Email
    biuro@spotkaniakultur.com
error

Obserwujcie nas i subskrubujcie nasze kanały :)

YouTube
YouTube
Instagram