Poetka, pisarka, tłumaczka z rosyjskiego i angielskiego, felietonistka, autorka ponad stu pięćdziesięciu książek dla dzieci m.in. „Wierzbowa 13”, „Opowieści z Wierzbowej 13” „Wiersze dla mojej córeczki. Wiersze dla mojego synka”, „Niesmacznik”, „Małpa Wieczorna”, „Bardzo dziwne historie”, „Bajki o smokach i rycerzach”, „Czarodziej Snu”, „Kopnięte Królestwo”.

Pochodzi z rodziny o tradycjach literackich – jest już czwartym pokoleniem pisarzy, podobnie jak dziadek, Aleksander Klugman, oraz matka, Danuta Wawiłow, wspólnie z którą wydała wiele utworów dla najmłodszych.

Wiersze i bajki zaczęła pisać w wieku przedszkolnym, debiutowała w wieku 14 lat przekładem zbioru baśni „Wilcza śpiewka”. Od wielu lat inspiracją wierszy, a także zadziornych i nieco niegrzecznych bajek, jest syn autorki, Kuba, domowe sierściuchy, oraz rozbrykana gromada „przyszywanych” synków i córeczek.

Kiedy akurat nie nie pisze i nie prowadzi warsztatów poetyckich, wpada po uszy w jedną ze swoich pasji: śpiewa ballady ludowe z różnych stron świata, tańczy tańce etniczne, czyta grube książki, szyje patchworki, przesiaduje w kinie i produkuje kolorowe dziwnotwory na drutach. Albo ucieka z psem do lasu czy na łąki – byle dalej od cywilizacji.

Udostępnij informację o Gościu
Informacje o gościu
error

Obserwujcie nas i subskrubujcie nasze kanały :)

YouTube
YouTube
Instagram