Ilustrator, grafik, rysownik prasowy. Stale współpracuje z wydawnictwem Adamada, Gdańskim Wydawnictwem Oświatowym oraz wydawnictwem Presscom.
Urodził się w roku 1974 w Gdańsku. Rysunku uczył się na zajęciach plastycznych pod okiem olsztyńskich artystów Mirosławy Smerek Bieleckiej oraz Tadeusza Piotrowskiego. Ukończył studia architektoniczne na Politechnice Gdańskiej. Jako rysownik debiutował w 1991 r. na łamach Gazety Olsztyńskiej. Później współpracował z Dziennikiem Bałtyckim, Gazetą Współczesną, Wirtualną Polską, portalem Onet.pl, wydawnictwem Operon.
Jest autorem ilustracji do kilkudziesięciu książek i podręczników szkolnych. Jako grafik brał udział w tworzeniu wielu gier planszowych i komputerowych.
W roku 2020 napisał i zilustrował cztery książeczki dla najmłodszych, wydane nakładem wydawnictwa Adamada.
Poza rysowaniem jego pasją jest muzyka. Komponuje i pisze teksty piosenek. Jest autorem muzyki ilustracyjnej do kilku gier komputerowych oraz do filmu animowanego pt. „Śfinki”. Był założycielem trójmiejskiej formacji Pomidory. Obecnie jest perkusistą i klawiszowcem w zespole The Paperbags oraz gra na mandolinie w folkowej grupie The Waterforge.
Wraz z rodziną i kotem mieszka w Gdańsku-Wrzeszczu.

Więcej informacji: https://www.facebook.com/Bartek.Brosz.rysunki

Udostępnij informację o Gościu
Informacje o gościu
error

Obserwujcie nas i subskrubujcie nasze kanały :)

YouTube
YouTube
Instagram