Program Wrocław

Piątek
 • 20 sierpnia 2021 15:00 - 17:00
  OSTRY DYŻUR LITERACKI z tłumaczem PJM w ramach Ojce i dziatki festiwal dostępny dla każdego dziecka

  Miejsce: Księgarnia niezależna Cocofli Wrocław
  Wiek: 7+

  Młody poszukiwaczu przygód!
  Czy zdarza się, że przy lekturach szkolnych wszystko cię swędzi, oczy same się zamykają i podejrzewasz, że masz uczulenie na nudne historie? Jeśli tak, przyjdź i odbierz receptę literacką na fantastyczne książki lub audiobooki.

  Drodzy rodzice, dziadkowie!
  Eksperci Ostrego Dyżuru Literackiego przepisują książki na recepty. Rekomendują najlepsze tytuły dla dzieci. Tłumacz PJM będzie towarzyszył akcji przez cały czas jej trwania, by umożliwić kontakt dzieci niesłyszącym z festiwalowymi lekarzami. Dla osób niewidomych natomiast eksperci przygotowani są na rekomendacje audiobooków.

  Wydarzenie zorganizowane w ramach projektu "Ojce i Dziatki- festiwal dostępny dla każdego dziecka" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Kultura dostępna 2021

 • 20 sierpnia 2021 18:00-19:40
  "Za drzwiami wyobraźni" - spotkanie z Józefem Wilkoniem - Ambasadorem Festiwalu oraz pokaz filmu

  Miejsce: Muzeum Pana Tadeusza, Ul. Rynek 6
  Wiek: 7+

  Drodzy rodzice, dziadkowie!
  Z dumą i radością zapraszamy Was całymi rodzinami na specjalne spotkanie z mistrzem ilustracji, artystą światowej sławy, ambasadorem festiwalu – Józefem Wilkoniem.
  Mistrz od przeszło 60 lat tworzy ilustracje do książek, na których wychowuje się trzecie pokolenie. Jest jednym z ostatnich członków Polskiej Szkoły Ilustracji. Dialog międzypokoleniowy, jak ten, jest szczególnie ważny w budowaniu szacunku i poczucia tożsamości dziecka. Spotkaniu będzie towarzyszyła projekcja filmu krótkometrażowego, dzięki któremu zajrzymy do pracowni mistrza. Przygotowaliśmy także specjalną wystawę ilustracji do książki „Pan Tadeusz”.
  Młody poszukiwaczu przygód!
  To spotkanie jest dla wielbicieli panter i tygrysów, koni i innych zwierząt a także młodych artystów pióra i pędzla oraz dla tych, którzy po prostu lubią piękne ilustracje,
  Jeśli chcesz wiedzieć po co nam wyobraźnia, co kryje tajemniczy ogród artysty, za co Józef Wilkoń pokochał krowy i jak namalować konia w galopie, przyjdź! Będziesz zachwycony!

  18:00-18:20
  oraz
  19:20-19:40

  Pokaz filmu “Za drzwiami wyobraźni “ reż. Anny Ciołkiewicz tłumaczem PJM i napisami dla niesłyszących

  Wiek: 6+

  Spotkania z Józefem Wilkoniem, jest niezwykłą przygodą – i daje unikalną możliwość na wkroczenie w intymną przestrzeń domowego miru, w którym znajduje się skarbnica pomysłów i inspiracji artysty.
  Obiektyw kamery zarejestrował intymny świat pracowni Mistrza Wilkonia i magię jego ogrodu. Józef Wilkoń to twórca, który kształtuje tożsamość Polaków na przestrzeni od kilkudziesięciu lat. Jego głos przedziera się przez szum mainstreamowych mediów kształtując kolejne pokolenia wrażliwych na sztukę, młodych ludzi. To twórca ponadczasowy i jego dzieła trwać będą jeszcze długo po nas – przetrwają wojny, kataklizmy i nawałnice, by pewnego dnia wzbudzić w kimś pozytywne emocję lub stać się iskrą, inspiracją, dzięki której kolejne dziecko wybierze płótno, pędzel, lub siekierę – zamiast korporacji.

  Pomysł i konsultacje merytoryczne: Agnieszka Karp-Szymańska, produkcja ze strony fundacji: Jolanta Wrzesińska/ Produkcja dla Fundacji Czas Dzieci: FOTon FILM Film w / Operatorzy/foto: Rafał Zelek/ Michał CAI Jankowski
  Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w sieci.

  Zarezerwuj

Sobota
 • 21 sierpnia 2021 10:00 - 11:30
  "Z pozdrowieniami, Żyrafa" Wycieczka do Zoo z Ozobotem - wydarzenie na podstawie książki japońskiej autorki Megumi Iwasa.

  Miejsce: MultiCentrum - Interaktywne Centrum Edukacji, ul.Powstańców Śląskich 210, Wrocław
  Prowadzenie: Małgorzata Karpicka

  Drodzy wielbiciele zwierząt!
  Znacie na pewno zwierzęta żyjące na sawannie, ale czy zastanawialiście się, czy na przykład żyrafa nie czuje się samotna? Może chciałaby mieć przyjaciela? Zapraszamy na warsztaty, podczas których dowiecie się, co i do kogo żyrafa napisała list i co z tego wynikło. Będziemy budować modele zwierząt z klocków K’nex, a za pomocą robota Ozobota wybierzemy się w podróż po sawannie. Czekamy właśnie na Was!

  Drodzy rodzice, dziadkowie, opiekunowie!
  Podczas warsztatów poznamy bohaterów książki “Z pozdrowieniami, Żyrafa” i wspólnie, za pomocą kolorowych pisaków i puzzli, będziemy tworzyć trasy dla robota Ozobota, który wybierze się na wycieczkę po safari. Zbudujemy także proste lub przestrzenne modele zwierząt z ażurowych klocków K’nex. Ta fantastyczna wycieczka to podroż pełna przygód, na której nie może Was zabraknąć!

  Wydarzenie Dostosowane do osób ze specjalnymi potrzebami: Tłumacz PJM, miejsce dostosowane do osób z dysfunkcjami ruchowymi, obecność asystentów ON osób z niepełnosprawnościami. Zapotrzebowanie na asystentów i tłumacza należy zgłaszać w formularzu rejestracyjnym minimum 7 dni przed wydarzeniem.

  Wydarzenie zorganizowane w ramach projektu "Ojce i Dziatki- festiwal dostępny dla każdego dziecka" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Kultura dostępna 2021.

  UWAGA! Zapisy pod numerem telefonu: (71) 364-69-66 lub mailowo: rezerwacja@festiwalliteraturydzieciecej.pl

 • 21 sierpnia 2021 11:00-12:00
  "Klucz do wyobraźni. Plama" - warsztat artystyczny z Józefem Wilkoniem

  Miejsce: MBP Wrocław, Filia nr 22, ul Chociebuska 8-10
  Wiek: 6+

  Drodzy rodzice, dziadkowie!
  Chyba każdy z nas choć raz zmartwił się z powodu plamy. Czy to na ubraniu, czy na obrusie. Musimy wam zdradzić, że znakomity artysta - Józef Wilkoń plamy uwielbia! Pozwala im tańczyć na papierze, łączyć się i mieszać. My - dorośli nazywamy tę sztukę taszyzmem, ale dzieci nie muszą zapamiętywać tego słowa. Wystarczy, że spróbują uruchomić wyobraźnię! Czy możecie sobie wyobrazić, że z takich przypadkowych plam powstają przepiękne leopantery lub pawie oczy? Słowo wyobraźnia jest tu kluczowe, bo to właśnie ją rozwijają warsztaty w sposób nieprawdopodobny!

  Drodzy miłośnicy sztuki!
  Zapraszamy Was na nieco inne niż wszystkie warsztaty plastyczne, a mianowicie zabawimy się plamami! Odkryjecie jakie fantastyczne wzory i obrazki mogą powstać z tak prostej formy artystycznej. A dzięki wykorzystaniu wyobraźni zauważycie, że każda plama, mała czy duża, może mieć swoje ukryte znaczenie …Przyjdź i sam odkryj co kryje w sobie stworzona przez Ciebie plama!

  Zarezerwuj

 • 21 sierpnia 2021 11:00-12:00
  “Czytanie pełne skarbów!”- warsztaty dla dzieci wysoko wrażliwych z Małgorzatą Swędrowską

  Miejsce: Filia 29, ul. Reja 1
  Wiek: 4+

  Drodzy rodzice, dziadkowie!
  W tym roku po raz pierwszy dostosowujemy wydarzenia do dzieci ze szczególnymi potrzebami. Warsztaty na podstawie książek „Moja mama, mój tata”, „Moja babcia, mój dziadek”, „Moja siostra, mój brat” są przygotowane z myślą o dzieciach wysoko wrażliwych.
  Poprzez zabawę wspomagają integrację sensoryczną i rozwijają koordynację wzrokowo-słuchowo- ruchową. Nie zabraknie zabaw rytmicznych, językowych, rozwijających słuch fonematyczny, a także masażyków na plecach lub zabaw ruchowych w powietrzu.
  Małe grupy pozwalają na pracę we własnym tempie i na poszanowanie indywidualnych potrzeb dzieci.

  Młody poszukiwaczu przygód!
  Czy chciałbyś zostać najprawdziwszym poszukiwaczem skarbów? To wymaga wiele odwagi, ale jesteśmy pewni, że tej ci nie zabraknie! A czy zastanawiałeś się, jak powinien wyglądać Twój wymarzony skarb? Coś, co będzie najcenniejsze na świecie? Przyjdź i przekonaj się, jakie skarby odnajdziesz.

  Wydarzenie zorganizowane w ramach projektu "Ojce i Dziatki- festiwal dostępny dla każdego dziecka" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Kultura dostępna 2021

  UWAGA! Zapisy mailowe: mbp29@biblioteka.wroc.pl lub pod numerem telefonu: 71 326 60 63

 • 21 sierpnia 2021 12:00 - 14:00
  "Zwierzo-dźwięki" - warsztaty muzyczne dla niedowidzących na podstawie książki "Symfonia zwierząt".

  Miejsce: MultiCentrum - Interaktywne Centrum Edukacji, ul.Powstańców Śląskich 210, Wrocław
  Prowadzenie: Mateusz Ryczek

  Drodzy rodzice, opiekunowie!
  Zabierzcie swoje pociechy na niesamowite warsztaty muzyczne na podstawie książki Symfonia zwierząt. Dzieci stworzą pod opieką prowadzącego dźwięki zwierząt, zainspirowane bohaterami tej fantastycznej książki. Warsztaty poprowadzi Mateusz Ryczek; wybitny kompozytor, pianista, laureat wielu konkursów, twórca muzyki do licznych przedstawień teatralnych. Bądźcie z nami koniecznie!

  Mali i duzi miłośnicy muzyki!
  Zapraszamy na wyjątkowe zajęcia – zajęcia inspirowane dźwiękami zwierząt, bohaterów książki Symfonia Zwierząt! To właśnie Wy stworzycie oryginalne nagrania, które zostaną na zajęciach poddane przetworzeniu cyfrowemu. Wspólna zabawa zostanie ukoronowana finałem przy “muzycznym stole”, gdzie w oku kamery sensora uczestnicy będą mogli zagrać utwór muzyczny składający się z powstałych podczas warsztatów dźwięków. Zaciekawieni? My bardzo! Zatem czekamy na Was!

  Program warsztatów dostosowany do dzieci niedowidzących.

  Wydarzenie Dostosowane do osób ze specjalnymi potrzebami: Tłumacz PJM, miejsce dostosowane do osób z dysfunkcjami ruchowymi, obecność asystentów ON osób z niepełnosprawnościami. Zapotrzebowanie na asystentów i tłumacza należy zgłaszać mailowo minimum 7 dni przed wydarzeniem.

  Wydarzenie zorganizowane w ramach projektu "Ojce i Dziatki- festiwal dostępny dla każdego dziecka" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Kultura dostępna 2021

  UWAGA! Zapisy pod numerem telefonu: (71) 364-69-66 lub mailowo: rezerwacja@festiwalliteraturydzieciecej.pl

 • 21 sierpnia 2021 12:00 - 13:00
  "Nie tylko Wesoły Ryjek, Figiel i Pan Kuleczka" - spotkanie z Wojciechem Widłakiem

  Miejsce: MBP Wrocław, Filia nr 12, DWORZEC, ul. Piłsudskiego 105
  Wiek: 6+

  Drodzy rodzice, dziadkowie!
  Pewnie niejeden z Was spotkał się z serią książek o Panu Kuleczce, którą uwielbiają młodzi czytelnicy. Autorem tej bestsellerowej serii jest Wojciech Widłak; polski pisarz tworzący książki dla dzieci. W swoim dorobku ma około trzydziestu książek, a za swoją działalność literacką był wielokrotnie nagradzany i doceniany. Poznajmy Go bliżej na wyjątkowym spotkaniu, widzimy się we Wrocławiu!

  Drodzy psotnicy!
  Na pewno kochacie Pana Kuleczkę i Wesołego Ryjka! A czy słyszeliście o kawałach jakie wyczyniają dwa chochliki – Figiel i Psikus?
  Koniecznie przyjdźcie na nasze spotkanie – z pewnością tych dwóch żartownisiów tam nie zabraknie! Nie będziemy jednak tylko żartować – Pan Wojciech chętnie opowie Wam także o swoich innych książkach, w których nie zabraknie poważnych tematów. Postaramy się także odpowiedzieć na pytanie jak działa wyobraźnia i być może przeniesiemy się do mini-teatru. Bądźcie z nami koniecznie!

  Zarezerwuj

 • 21 sierpnia 2021 16:00 - 17:30
  "W pracowni artystów" - spotkanie z Ewą Kozyrą-Pawlak i Pawłem Pawlakiem


  Miejsce: Muzeum Pana Tadeusza
  Wiek: 7-10

  Drodzy rodzice, dziadkowie!
  Autorzy-artyści inspirują dzieci do zachwytu przyrodą poprzez zachwyt sztuką. Tym razem zapraszając do wirtualnej wizyty w swojej pracowni, pokażą pracę nad najnowszymi książkami m.in. “Nie bój się dziadku”. Nie zabraknie także ukochanych przez artystów kotów, które rozpanoszyły się w ich sztuce na dobre.

  Drodzy miłośnicy zwierząt i sztuki!
  Na ilustracjach Ewy Kozyry-Pawlak i Pawła Pawlaka dzieje się prawdziwa magia i nic dziwnego bo miejsce tam swoje znajdują nie tylko kolory, ale też struktury, a czasami zdjęcia i rysunki. Jak namalować kota na 10 sposobów? Jak zrobić wiewiórkę ze szczotki do czyszczenia butelek, tak by wyglądała jak żywa?
  Nie wiemy! To magia Ewy Kozyry-Pawlak i Pawła Pawlaka, ale artyści obiecali, że odsłonią choć rąbek swoich tajemnic.

  Zarezerwuj

 • 21 sierpnia 2021 16:00 - 17:00
  Zwiedzanie Hydropolis z tłumaczem PJM w II grupach

  Miejsce: Hydropolis
  Wiek: 6- 12 lat

  Hydropolis to unikalne centrum wiedzy o wodzie, które łączy walory edukacyjne i nowoczesną formę wystawienniczą. Wystawa podzielona jest na kilka stref tematycznych, które ukazują wodę w różnych aspektach. Ponad 70 multimedialnych i interaktywnych instalacji, 6 gier edukacyjnych i 3 salki kinowe sprawiają, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Dzieci z pewnością już na wejściu zachwyci najdłuższa w Europie drukarka wodna. Wystawa skierowana jest do osób w każdym wieku, a przewodnicy i przewodniczki pracujący w Hydropolis z radością zapoznają gości z takimi zagadnieniami, jak budowa batyskafu, niezwykłe stworzenia morskie, starożytne wynalazki, problem zanieczyszczenia mórz i oceanów czy rola wody w naszym organizmie.

  Wydarzenie dostępne dla głuchych osób. Podczas wydarzenia cały czas dostępny tłumacz PJM
  Wydarzenie bezpłatne. Obowiązują zapisy. Zgłoszenia należy wysyłać na adres mailowy:rezerwacja@festiwalliteraturydzieciecej.pl

Niedziela
 • 22 sierpnia 2021 10:00 - 11:00
  "Poznajcie Lottę" - warsztaty artystyczne z Marianną Sztymą

  Miejsce: MBP Wrocław, Filia nr 12, DWORZEC, ul. Piłsudskiego 105
  Wiek: 7+

  Drodzy rodzice, dziadkowie!
  Któż z nas nie kocha pupilków! Zwierzęta w naszym otoczeniu są w stanie całkowicie zmienić nasze dotychczasowe życie, a więź, jaką potrafimy z nimi nawiązać jest bezcenna.. Lotta z wrodzonym wdziękiem i stoickim spokojem, krok po kroku, wychowuje sobie swoje ludzkie stado, które – choć ma wrażenie, że panuje nad sytuacją, jest całkowicie, absolutnie, bezgranicznie podporządkowane swojej Principiessie, która najwyraźniej rzuciła na nich psi urok.
  Podczas spotkania przeczytamy fragmenty książki Zofii Staneckiej pt. “Lotta” - a razem z ilustratorką spróbujemy stworzyć psie portrety.

  Drogi miłośniku psów!
  Czy znasz już Lottę? Jest to przygarnięty z domu tymczasowego pies rasy kundel, który wywraca do góry nogami życie pewnej rodziny. Jeśli chcesz poznać jej przygody a dodatkowo pomóc podobnym pieskom w potrzebie, przyjdź koniecznie!
  Podczas spotkania powstaną portrety psów - prawdziwe dzieła sztuki!

  Zarezerwuj

 • 22 sierpnia 2021 10:00 - 11:00
  "Zabawy z rymami" - warsztaty z Szymonem Barabachem, autorem książki “Rymosmaki”

  Miejsce: MBP Wrocław Biblioteka Grafit przy ul. Namysłowskiej 8
  Wiek: 6+

  Drodzy rodzice, dziadkowie, pedagodzy!
  Rymy doskonale rozwijają pamięć, wzbogacają słownictwo dziecka, poszerzają wiedzę z różnych dziedzin, są niezbędne dla rozwinięcia umiejętności nauki czytania i pisania (kształtują słuch fonematyczny). Rymy to także świetna zabawa, która sprawia dziecku dużo radości i wprawia go w pogodny nastrój. Zatem rymujcie często i szukajcie rymów gdzie tylko się da!

  Drodzy młodzi wielbiciele rymów!
  Książka „Rymosmaki” to smakowity zbiór zabawnych wierszyków o kulinarnych przygodach mieszkańców różnych krajów świata.
  Królowa Szwecji śledzi śledzie. Omar z Maroka ucieka przed tażinem. Paryżanin Jean Paul Constanty wcina croissanty. Mieszkańcy Budapesztu gorączkowo szukają zaginionej papryki. Meksykanie zapewniają, że jakoś tacos to będzie. A w Indiach pewien jogin porzuca curry na rzecz… placków ziemniaczanych. Absurdalne wierszyki Szymona Barabacha i wesołe ilustracje Kasi Fryzy zabiorą was w zwariowaną podróż dookoła świata tropem potraw i kulinarnych zwyczajów. Podczas lektury wasze brzuchy będą na przemian trząść się ze śmiechu i tęsknie burczeć. A wy dowiecie się, skąd pochodzą i czym są sushi, wok, tażin, langosz, burrito czy szakalaka.
  Nie może Was zabraknąć!

  Zarezerwuj

 • 22 sierpnia 2021 11:30 - 12:30
  "Potwory i inne poczwary, czyli zapraszamy do miasta Lapis" – spotkanie z Emilią Kiereś

  Miejsce: MBP Wrocław, Filia nr 12, DWORZEC, ul. Piłsudskiego 105
  Wiek: 9+

  Drodzy rodzice, dziadkowie!
  "Lapis" to pełna przygód i mrocznych tajemnic opowieść o rezolutnej, nieustraszonej dziewczynce, skomplikowanej ludzkiej naturze, samotności, miłości, przyjaźni i odwadze. Przede wszystkim jednak to historia o potędze słowa i o tym, że nie można go lekceważyć, bo bez niego – nic nie ma znaczenia. Autorka, Emilia Kiereś jest tłumaczką książek dla dzieci i młodzieży. Napisała ich nieco ponad dziesięć, a przetłumaczyła ponad czterdzieści.
  Jej powieści, usytuowane są zwykle na pograniczu rzeczywistości i baśni, nie tylko dostarczają doskonałej rozrywki, ale też skłaniają do refleksji nad uniwersalnymi prawdami i wartościami, takimi jak miłość, lojalność, przebaczenie czy odpowiedzialność za drugiego człowieka.
  Zabierzmy swoje pociechy na spotkanie z Panią Emilią, a zapewne i mali i duzi czytelnicy będą zachwyceni!

  Młodzi miłośnicy książek!
  Czy potraficie sobie wyobrazić Tobiasza – młodego architekta o złotym sercu? Ma zupełnie normalne życie, mądrą, dobrą żonę, pracę… Nagle wszystko wywraca się do góry nogami. Na domiar złego ich ukochane miasto w ciągu jednej nocy zostaje niemal całkowicie zniszczone przez złowrogą siłę, kryjącą się w podziemiach.
  Pięćdziesiąt lat później do odbudowanego Lapis przybywa Irenka. Ta oczytana, ciekawa świata i nieco zbuntowana dziewczynka postanawia zgłębić tajemnice miasta i dowiedzieć się, dlaczego o pewnych sprawach się tu nie rozmawia.
  Jak myślicie, czy uda jej się rozwikłać wszystkie zagadki? Czy Poczwara to tylko stara legenda? Co się stało z Elżbietą i Tobiaszem i skąd w Lapis latarnia morska, skoro nigdy nie leżało nad morzem? Przyjdźcie na spotkanie z autorką, a zapewne wiele z tych zagadek zostanie rozwikłanych!

  Zarezerwuj

 • 22 sierpnia 2021 11:30 - 12:30
  "Co powie Pompik?" - warsztaty komiksowe dla najmłodszych wielbicieli przyrody z Tomaszem Samojlikiem

  Miejsce: MBP Wrocław Biblioteka Grafit przy ul. Namysłowskiej 8
  Wiek: 4+

  Drodzy rodzice, opiekunowie!
  Serdecznie zapraszamy na wyjątkowe warsztaty komiksowe z Tomaszem Samojlikiem – autorem komiksów i książek dla dzieci, a oprócz tego naukowcem i pracownikiem Instytutu Biologii Ssaków Polskiej Akademii Nauk w Białowieży, zajmującym się zawodowo badaniem historii przyrodniczej Puszczy Białowieskiej. Jego seria książek o Żubrze Pompiku cieszy się ogromną popularnością. Czekamy na Was na fantastycznych warsztatach plastycznych połączonych ze spotkaniem literackim.

  Drodzy wielbiciele komiksów!
  Wybierzcie się z nami w głąb Puszczy Białowieskiej! Przygoda nie zna granic, a dziś w nadmorskim kurorcie spotkacie prawdziwego Żubra. Poznajcie dzikie zwierzęta i zjawiska przyrodnicze. Nikt nie opowie o tym lepiej niż Tomasz Samojlik!
  Czy naukowcem jest się od urodzenia? Czy talent dziedziczy się w genach? Na wasze trudne (jak i proste) pytania związane ze swoją pracą, pasją i oczywiście przyrodą opowie nasz gość. Zapraszamy wszystkich małych, średnich, jak i dorosłych tropicieli przygód i miłośników przyrody.

  Wydarzenie Dostosowane do osób ze specjalnymi potrzebami: Tłumacz PJM, miejsce dostosowane do osób z dysfunkcjami ruchowymi, obecność asystentów ON osób z niepełnosprawnościami. Zapotrzebowanie na asystentów i tłumacza należy zgłaszać w formularzu rejestracyjnym minimum 7 dni przed wydarzeniem.

  Wydarzenie zorganizowane w ramach projektu "Ojce i Dziatki- festiwal dostępny dla każdego dziecka" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Kultura dostępna 2021

  Zarezerwuj

 • 22 sierpnia 2021 13:00 - 13:30
  "WIELKA WYPRAWA POMPIKA Polskie Parki Narodowe" - zabawy literackie na terenie wystawy

  Miejsce: MBP Wrocław Biblioteka Grafit przy ul. Namysłowskiej 8
  Wiek: 4+

  Drodzy rodzice, dziadkowie, pedagodzy!
  Ekologia i świadome współzamieszkiwanie Ziemi powinny być priorytetem współczesnego człowieka, co więcej nie tylko dorosłego, ale też tego mniejszego, którego dziedzictwem będzie nasza planeta. Jeśli chcemy, by dzieci świadomie działały na rzecz ekologii każdego dnia, żeby czuły się odpowiedzialne za świat przyrody, a ich przyzwyczajenia przerodziły się w dobre nawyki dorosłych ludzi, powinniśmy w pozytywnej atmosferze przekazywać im dobre wzorce.
  Instalacja wystawiennicza „Wielka wyprawa Żubra Pompika” zaprasza do poznawania polskich parków narodowych. Poprzez ciekawe zadania poszerzamy wiedzę o zwierzętach, a także pokazujemy dzieciom, jak nasze decyzje wpływają na świat, w którym żyjemy.

  Młody przyjacielu przyrody!
  Zapraszamy cię na wyprawę! Zwiedzimy miejsca, w których przyroda jest piękniejsza niż gdziekolwiek, poznamy tajemnice zwierząt i kodeks, którym kierują się młodzi przyrodnicy. Naszym przewodnikiem będzie znany ci na pewno z kart książek Tomasza Samojlika - Żubr Pompik. Fantastyczne zabawy literackie, wyjątkowa wystawa, mnóstwo ciekawostek i ogromna dawka świetnej zabawy czekają właśnie na Ciebie!

  Zarezerwuj

 • 22 sierpnia 2021 13:30 - 14:30
  FINAŁ FESTIWALU - "Komiks przez wielkie K"- wielkoformatowy komiks w przestrzeni miasta wg projektu Tomasza Samojlika

  Miejsce: MBP Wrocław Biblioteka Grafit przy ul. Namysłowskiej 8
  Wiek: bez limitu wieku

  Wszyscy mali i duzi miłośnicy komiksów!
  Baloniku nasz malutki, rośnij duży okrąglutki. Balon rośnie, że aż strach...
  Ha! A gdyby to nie był balon, ale kadr z komiksu? Jak duże może być komiksowe okno, a jak wielka chmurka, żeby nie pękła, a może nie odleciała?
  Złap z nami chmurkę i przypudruj nos bohaterowi komiksu. Wraz z Tomaszem Samojlikiem, autorem książek o Żubrze Pompiku, Ryjówce, Wilku, Nornicy i Pikotku sprawdzimy czy zoom działa poza urządzeniami elektronicznymi.
  Bądźcie z nami przy tym niecodziennym eksperymencie! Wspólnie stworzymy dzieło, które będzie cieszyć oko publiczności. Nie może Was zabraknąć!

  Zarezerwuj

error

Obserwujcie nas i subskrubujcie nasze kanały :)

YouTube
YouTube
Instagram