Czwartek
 • 16 września 2021 11:30 - 12:30
  "Dlaczego rośliny rosną i czy zwierzęta rozmawiają?" – odkrywamy tajemnice przyrody z serią książek popularnonaukowych „Co i jak?”

  Wiek: 5+
  Miejsce: BIOTEKA, Aleje Racławickie 22

  Co sprawia, że rośliny rosną? Czy wszystkie potrzebują tyle samo wody? Jak są zbudowane? Odpowiedzi na te i inne pytania mali czytelnicy znajdą na warsztatach przyrodniczych. Dowiedzą się również, jak zwierzęta rozmawiają, czy mają swój własny język, co znaczą ich gesty oraz jak okazują emocje.

  UWAGA! Obowiązują zapisy mailowe: filia6@mbp.lublin.pl .Liczba miejsc ograniczona!

 • 16 września 2021 13:30 - 14:30
  "Tarmosia i spółka, czyli co słychać w świecie borsuków" – spotkanie i warsztat z Tomaszem Samojlikiem

  Wiek: 7+
  Miejsce: BIOTEKA, Aleje Racławickie 22

  Drodzy Rodzice, Dziadkowie!
  Czyż świat przyrody i ekologia nie są tematami, o których powinniśmy pamiętać zawsze? Jak przestawić je w sposób ciekawy, tak aby nasi młodzi podopieczni chcieli słuchać i przede wszystkim wprowadzać pewne zasady w życie? Przecież to oni są przyszłością naszej planety! Znaleźliśmy rozwiązanie idealne: warsztaty ekologiczne z uwielbianym przez dzieci autorem Tomaszem Samojlikiem. Koniecznie do nas dołączcie i poznajcie życie dzikich zwierząt Puszczy Białowieskiej “od kuchni”!

  Młody Przyrodniku!
  Wyobraź sobie ogrom zieleni, piękne lasy i odetchnij świeżym powietrzem, bo zabieramy Cię do Puszczy Białowieskiej! Co tam odnajdziemy? Jakie tajemnice odkryjemy? Jakie zwierzęta poznamy? Czy to miejsce idealne dla małych stworzeń, np. takich jak borsuki? Rozejrzyjmy się dookoła – ile ich znajdziemy? Być może całą rodzinę, której członkowie staną się naszymi przewodnikami po tym niesamowitym świecie przyrody. Przyjdźcie koniecznie na warsztaty wyobraźni! Udowodnimy Wam, że ograniczenia nie istnieją, a w prawdziwą podróż zmysłów udać możemy się zawsze i wszędzie!

  UWAGA! Obowiązują zapisy mailowe: filia6@mbp.lublin.pl .Liczba miejsc ograniczona!

 • 16 września 2021 16:00 - 17:00
  "Co powie Pompik?" – warsztaty komiksowe z Tomaszem Samojlikiem

  Wiek: 4+
  Miejsce: Centrum Spotkania Kultur, Plac Teatralny 1, Galeria Wystaw Czasowych (poziom +1)

  Drodzy Rodzice, Dziadkowie!
  Serdecznie zapraszamy na wyjątkowe warsztaty komiksowe z Tomaszem Samojlikiem – autorem komiksów i książek dla dzieci, a oprócz tego naukowcem i pracownikiem Instytutu Biologii Ssaków Polskiej Akademii Nauk w Białowieży, zajmującym się zawodowo badaniem historii przyrodniczej Puszczy Białowieskiej. Jego seria książek o Żubrze Pompiku cieszy się ogromną popularnością. Czekamy na Was podczas fantastycznych warsztatów plastycznych połączonych ze spotkaniem literackim.

  Drodzy Wielbiciele Komiksów!
  Wybierzcie się z nami w głąb Puszczy Białowieskiej! Przygoda nie zna granic, a podczas warsztatów spotkacie w Lublinie prawdziwego żubra! Poznacie dzikie zwierzęta i zjawiska przyrodnicze. Nikt nie opowie Wam o tym lepiej niż Tomasz Samojlik!
  Czy naukowcem jest się od urodzenia? Czy talent dziedziczy się w genach? Na Wasze trudne (jak i proste) pytania związane ze swoją pracą, pasją i oczywiście przyrodą opowie nasz gość. Zapraszamy wszystkich małych, średnich, jak i dorosłych tropicieli przygód i miłośników przyrody.

  Wydarzenie zorganizowane w ramach projektu "Ojce i Dziatki – festiwal dostępny dla każdego dziecka" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Kultura dostępna 2021.

  Zarezerwuj

 • 16 września 2021 17:00 - 17:30
  "Baśniowe światy Štěpána Zavřela" - wernisaż wystawy “Štěpán Zavřel – Ilustracje”

  Wiek: 4+
  Miejsce Centrum Spotkania Kultur, Plac Teatralny 1, Galeria Wystaw Czasowych (poziom +1)

  Pierwszy raz polskiej publiczności przybliżamy sylwetkę tego wielkiego artysty.

  Štěpán Zavřel przemierzył Europę wzdłuż i wszerz, by w końcu osiąść w Sàrmede, małej wiosce położonej w regionie Veneto we Włoszech. Kupił opuszczony dom, który z czasem stał się centrum życia artystycznego dla wielu twórców z Europy i spoza kontynentu.
  Dziś ta mała wioska niedaleko Treviso to prawdziwie baśniowa kraina. Štěpán Zavřel wraz z artystami z różnych krajów udekorował freskami wiele budynków, także publicznych. Na specjalnej stałej ekspozycji w muzeum poświęconym artyście można oglądać około 80 dzieł Zavřela.

  Na naszej wystawie znajdą Państwo ilustracje z książek “Sen o Wenecji” i “Dziadek Tomek” wydanych przez wydawnictwo Tatarak.

  Zarezerwuj

 • 16 września 2021 18:00 - 18:30
  Inauguracja festiwalu z udziałem Tomasza Samojlika – Wernisaż wystawy “Wielka wyprawa Żubra Pompika – Polskie Parki Narodowe”

  Wiek: 3+
  Miejsce: Centrum Spotkania Kultur, Plac Teatralny 1, Galeria Wystaw Czasowych (poziom +3)

  Młodzi Poszukiwacze Przygód!

  Zapraszamy Was na wyprawę śladami sympatycznego żubra, którego znacie z kart książek Tomasza Samojlika. Pompik krok po kroku pokaże Wam, w jak pięknym przyrodniczo i niezwykłym kraju żyjemy. Możecie prześledzić całą jego wyprawę i razem z nim przedzierać się przez chaszcze i szuwary, przekraczać bagna i kręte rzeki, przechodzić przez ogromne bory i gęste lasy, a innym razem wygrzewać się na piaszczystych plażach, wspinać na wysokie szczyty albo wchodzić do wilgotnych jaskiń.

  Te wszystkie cuda znajdziecie – tak jak rodzina Pompika – w parkach narodowych, czyli wydzielonych obszarach najbardziej cennych przyrodniczo i objętych ochroną, by zachować je w naturalnym stanie.

  Przyjdźcie i sprawdźcie na wystawie, ile takich parków znajduje się w Polsce. Które z nich już udało się Wam odwiedzić?

  Wystawa na podstawie serii książek Tomasza Samojlika “Żubr Pompik. Wyprawy” wydanej przez wydawnictwo Media Rodzina.

  Zarezerwuj

Piątek
 • 17 września 2021 10:00 - 11:00
  "Abecadło" – wystawa ilustracji książkowych Iwony Chmielewskiej. Wernisaż połączony z minispotkaniem online.

  Wiek: 6+
  Miejsce: Dom Słów, ul. Królewska 17

  O wystawie:
  “Literobrazki” wymyślone i stworzone przez Iwonę Chmielewską pochodzą z książki “Pierwsze abecadło” wydanej przez Instytut Książki w ramach kampanii społecznej Mała książka – wielki człowiek. Książka jest antologią tekstów literackich dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym napisanych przez najwybitniejszych twórców książek dla dzieci, zarówno klasycznych, jak i współczesnych. Od 2020 roku otrzymuje ją każdy pierwszoklasista w Polsce.

  "Zapraszam Was do zabawy i odkrywania słów i znaczeń w literach, które są obrazkami. Niech Oko będzie Otwarte jak O i niech Oświetla Obrazy. U niech będzie uważne jak Ucho, a R – Ruchliwe jak Ręce, którymi można Robić wszystko. Niech F pachnie jak Fioletowe Fiołki, a K niech Kocha Książki. Życzę Wam jeszcze dużo W, Wielkiego jak Wasza Wyobraźnia."
  Iwona Chmielewska

  Wydarzenie zorganizowane w ramach projektu "Ojce i Dziatki – festiwal dostępny dla każdego dziecka" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Kultura dostępna 2021.

  UWAGA! Obowiązują zapisy mailowe: alina.januszczyk@tnn.lublin.pl .Liczba miejsc ograniczona!

 • 17 września 2021 10:30 - 11:30
  Teatrzyk skarpetkowy w reżyserii i z udziałem Justyny Bednarek

  Wiek: 9+
  Miejsce: Biblioteka Multimedialna Biblio, ul. Szaserów 13

  Drodzy Rodzice, Dziadkowie!

  Udowadniamy, że naukę można wyciągnąć z losów każdego bohatera książkowego – nawet tego, który jest… skarpetką! Brzmi zaskakująco i niewiarygodnie? Doskonale! Koniecznie sprawdźcie, jakie opowieści można wysnuć na podstawie tak “legendarnego” zdarzenia jak zaginięcie skarpetki w praniu. Pamiętajmy, że wyobraźnia najmłodszych nie zna granic i tylko od nich zależy to, jak dobrze będą się bawić, tłumacząc sobie codziennie sprawy. Zapraszamy serdecznie na warsztat, który pobudzi Was i Wasze pociechy kreatywnie, ale także rozbawi do łez.

  Drodzy Poszukiwacze Przygód!

  Czy zdarza Wam się, że czasem tak ważny przedmiot jak skarpetka przepadnie w domowych pieleszach bez wieści? Czy to krasnoludki postanowiły zrobić Wam psikusa, czy może pralka skorzystała ze swojej magicznej mocy i po prostu wchłonęła jedną z Waszych ulubionych skarpetek na zawsze? A być może w życiu towarzyszy Wam wierny psi przyjaciel, który kocha chować właśnie skarpetki? Czy zechcecie rozwiązać z nami tę tajemnicę? Zabierzemy Was w niesamowity świat wyobraźni i pokażemy, co można zrobić, kiedy okazuje się, że skarpeta druga do pary jednak się nie odnajdzie, ale za to dzięki Waszym niemal magicznym zdolnościom może zamienić się w przeuroczą pacynkę!

  Zapisy: e-mail: biblio@mbp.lublin.pl lub tel. 813-110-009

 • 17 września 2021 10:30-11:30
  "Chodź na słówko" – warsztat typograficzno-plastyczny wokół wystawy Abecadło Iwony Chmielewskiej oraz innych twórców zajmujących się typografią i słowem dla najmłodszych

  Wiek: 6+
  Miejsce: Dom Słów, ul. Królewska 17

  Drodzy Rodzice:
  Na początku było słowo. Później zostało ono zapisane przez różnych autorów. Każdy zrobił to inaczej. Wówczas doszło do powstania typografii. O fenomenie typografii jako spersonalizowanej formie wyrażania siebie i swoich myśli dowiecie się podczas warsztatu.

  Drogie Dzieci:
  Warsztat pobudzi Waszą wyobraźnię do myślenia o typografii, o odkrywaniu jej w otoczeniu i o tworzeniu jej z przedmiotów oczywistych i nieoczywistych. To warsztat, w trakcie którego poznacie typy i kroje pism, a także postaracie się stworzyć własne.

  Wydarzenie zorganizowane w ramach projektu "Ojce i Dziatki – festiwal dostępny dla każdego dziecka" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Kultura dostępna 2021.

  UWAGA! Obowiązują zapisy mailowe: alina.januszczyk@tnn.lublin.pl . Liczba miejsc ograniczona!

 • 17 września 2021 11:00 - 12:00
  "Poznaj chochlika drukarskiego" – spacer po Izbie Drukarstwa z tłumaczem PJM

  Wiek: 6+
  Miejsce: Dom Słów, ul. Królewska 17

  Drodzy Rodzice:
  Podczas zwiedzania poznacie również historię drukarni “Popularnej”, która mieściła się tu w latach 30. ubiegłego wieku. Właśnie dzięki drukarni “Popularnej” i działającej w tym miejscu w latach 80. Izbie Pamięci Drukarstwa Lubelskiego udało się zachować wiele maszyn i wyposażenia pochodzącego z dawnych drukarń lubelskich. Obecnie wystawa obejmuje: drukarnię z zecernią, introligatornię oraz papiernię. Podczas zwiedzania Izby Drukarstwa zapoznacie się z historią druku, pisma, dawnymi technikami składu książek, technikami czerpania papieru oraz tworzeniem grafiki na kamieniu litograficznym, w desce i na blasze miedzianej. We wszystkich pracowniach prowadzone są warsztaty, w ramach których uczestnicy mogą czerpać papier, składać tekst, zszyć publikacje, uczyć się pisma kaligraficznego czy wytłoczyć druk na prasie drukarskiej.

  Drogie Dzieci:
  Podczas spaceru po Izbie Drukarstwa, możecie się dowiedzieć, jak przed laty wyglądała i funkcjonowała dawna drukarnia, jakich technik druku używano w przeszłości, jak wyglądała praca zecera, drukarza i introligatora. Przy okazji samodzielnie wykonacie wydruk na ręcznej maszynie i poznacie techniki czerpania papieru.

  Wydarzenie zorganizowane w ramach projektu "Ojce i Dziatki – festiwal dostępny dla każdego dziecka" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Kultura dostępna 2021.

  UWAGA! Obowiązują zapisy mailowe: alina.januszczyk@tnn.lublin.pl Liczba miejsc ograniczona!

 • 17 września 2021 12:00 - 13:00
  "Tuba i Patefon na tropie" – spotkanie z Katarzyną Ryrych połączone z warsztatem detektywistycznym

  Wiek: 9+
  Miejsce: Biblioteka Multimedialna Biblio, ul. Szaserów 13

  Drodzy Rodzice, Dziadkowie!

  Niewielu jest tak zaangażowanych autorów książek dla dzieci jak Katarzyna Ryrych. Każda jej książka jest jak dobry, mądry przyjaciel, który podpowiada, gdy nie wiemy, co zrobić. Ostrzega przed zagrożeniami, czasami zachęca do spojrzenia na sprawy z innej strony. Tym razem inspiracją do spotkania jest książka detektywistyczna, z pozoru lekka, lecz i ta niesie wiele ukrytych skarbów znaczeniowych, które pomogą dzieciom w życiu.

  Drodzy Młodzi Detektywi!

  Czy myśleliście o karierze detektywa? Czy jesteście spostrzegawczy, szybcy i odważni? A może do tego pasjonują Was przygody i rozwiązywanie zagadek?
  Zapraszamy Was na zapierające dech w piersiach spotkanie z autorką, której przenikliwości niejeden detektyw by pozazdrościł. Zapraszamy też na najprawdziwszy warsztat detektywistyczny, po którym sami będziecie mogli tropić złoczyńców!

  Zapisy: e-mail: biblio@mbp.lublin.pl lub tel. 813-110-009

 • 17 września 2021 12:00-13:00
  "Typoduchy" – warsztat tworzenia typograficznych poduch

  Wiek: 6+
  Miejsce: Dom Słów, ul. Królewska 17

  Drodzy Rodzice:
  Typografia otacza nas wszędzie. Nie zawsze jest nam bliska i przez nas lubiana. Podczas warsztatu będzie można stworzyć własny przedmiot typograficzny – praktyczny i estetyczny. Warsztat ten to swoiste spotkanie kultury i designu.

  Drogie Dzieci:
  Podczas warsztatu będziecie mogli stworzyć własną poduchę, uszyć ją i namalować słowem. Sami też wybierzecie ulubiony cytat. W ten sposób stworzycie własny, niepowtarzalny przedmiot, który później zamieszka w Waszym domu i będzie pomagał Wam zasnąć.

  Wydarzenie zorganizowane w ramach projektu "Ojce i Dziatki – festiwal dostępny dla każdego dziecka" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Kultura dostępna 2021.

  UWAGA! Obowiązują zapisy mailowe: alina.januszczyk@tnn.lublin.pl . Liczba miejsc ograniczona!

 • 17 września 2021 12:00 - 13:00
  "Coś ładnego" – warsztat projektowania graficznego

  Wiek: 6+
  Miejsce: Dom Słów, ul. Królewska 17

  Warsztat projektowania graficznego w formie hybrydowej: dzieci w sali + prowadząca online, na miejscu opieka i dodatkowa pomoc innego grafika.

  Drodzy Rodzice:
  Dzięki wsparciu uznanej artystki i projektantki będzie można nauczyć się obsługi programu graficznego i poznać wszelkie zasady panujące w projektowaniu graficznym.

  Drogie Dzieci:
  Projektowanie graficzne to nie tylko ładny dobór czcionki do treści. To także wyrażanie siebie. Podczas warsztatu będziecie mogli procesowo podejść do stworzenia własnej realizacji, poznać zasady kompozycji, harmonii, perspektywy czy mieszania barw. W efekcie staniecie się twórcami obrazów słownych.

  Wydarzenie zorganizowane w ramach projektu "Ojce i Dziatki – festiwal dostępny dla każdego dziecka" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Kultura dostępna 2021.

  UWAGA! Obowiązują zapisy mailowe: alina.januszczyk@tnn.lublin.pl . Liczba miejsc ograniczona!

 • 17 września 2021 13:30 - 14:30
  "Pióra i pędzle w dłoń, czyli jak stworzyć scenariusz komiksu" – warsztat i spotkanie z Bartoszem Sztyborem

  Wiek: 9+
  Miejsce: Biblioteka Multimedialna Biblio, ul. Szaserów 13

  Drodzy Rodzice, Dziadkowie!

  Młodzi czytelnicy od dawna kochają komiksy. To forma, po którą sięgają często i z radością. Jaka magia kryje się na kartach tych obrazkowych historii? Jaką tajemnicę skrywają, że nasze dzieci tak chętnie wybierają właśnie opowieści pod tą postacią? Na te i inne pytania odpowiemy podczas spotkania z osobą, która tworzeniem komiksów zajmuje się zawodowo. Po spotkaniu pozostańcie z nami, gdyż kilka minut później zabierzemy zarówno Wasze dzieci, jak i Was samych w głąb komiksu – będzie mogli wcielić się w scenarzystów i ilustratorów!

  Drodzy Młodzi Scenarzyści!

  Czy scenariusz to nieodłączny element wyłącznie filmu? Czy zastanawialiście się kiedyś, jak powstaje komiks? Ile osób musi wspólnie połączyć swoje kreatywne siły, abyśmy dostali znakomitą opowieść ukrytą w obrazach i dymkach? Kto tak naprawdę wymyśla fabułę i jak później przekłada się ją na ilustracje? Koniecznie przyjdźcie posłuchać, jak wygląda cały ten proces, a kto wie – może sami zechcecie wcielić się w scenarzystę i ilustratora? Wszystko to będzie możliwe podczas tego niesamowitego spotkania i warsztatu komiksowego!

  Zapisy: e-mail: biblio@mbp.lublin.pl lub tel. 813-110-009

 • 17 września 2021 17:30-19:00
  "Fauna i Flora" – naturalne warsztaty z Dominiką Czerniak-Chojnacką

  Wiek: 5+
  Miejsce: BIOTEKA, Aleje Racławickie 22

  Szczegóły niebawem!

  Zarezerwuj

Sobota
 • 18 września 2021 11:00 - 12:00
  "Czytanie pełne skarbów!" – warsztaty sensoryczne z Małgorzatą Swędrowską

  Wiek: 3+
  Miejsce: Centrum Spotkania Kultur, Plac Teatralny 1, Małe CSK

  Drodzy Rodzice, Dziadkowie!

  W tym roku po raz pierwszy dostosowujemy wydarzenia do dzieci ze szczególnymi potrzebami. Warsztaty na podstawie książek „Moja mama, mój tata”, „Moja babcia, mój dziadek”, „Moja siostra, mój brat” są przygotowane z myślą o dzieciach wysoko wrażliwych.
  Poprzez zabawę wspomagają integrację sensoryczną i rozwijają koordynację wzrokowo-słuchowo-ruchową. Podczas warsztatów nie zabraknie również zabaw rytmicznych, językowych, rozwijających słuch fonematyczny, a także masażyków pleców oraz zabaw ruchowych.
  Zabawa w małej grupie umożliwia każdemu dziecku pracę we własnym tempie z poszanowaniem jego indywidualnych potrzeb.

  Młody Poszukiwaczu Przygód!
  Czy chciałbyś zostać najprawdziwszym poszukiwaczem skarbów? To wymaga wiele odwagi, ale jesteśmy pewni, że tej Ci nie brakuje! A czy zastanawiałeś się, jak powinien wyglądać Twój wymarzony skarb? Coś, co będzie dla Ciebie najcenniejsze na świecie? Przyjdź i przekonaj się, jakie skarby odnajdziesz.

  Wydarzenie dostosowane do osób ze specjalnymi potrzebami: tłumacz PJM, miejsce dostosowane do osób z dysfunkcjami ruchowymi, obecność asystentów ON. Zapotrzebowanie na asystentów i tłumacza należy zgłaszać w formularzu rejestracyjnym minimum 7 dni przed wydarzeniem.

  Wydarzenie zorganizowane w ramach projektu "Ojce i Dziatki – festiwal dostępny dla każdego dziecka" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Kultura dostępna 2021

  Zarezerwuj

 • 18 września 2021 12:30 - 13:30
  "Moje miasto, mój dom" – warsztat artystyczny z Piotrem Fąfrowiczem

  Wiek: 6+
  Miejsce: Centrum Spotkania Kultur, Plac Teatralny 1, Mediateka (poziom +3)

  Drodzy Rodzice, Dziadkowie!

  Zapraszamy na prawdziwą ucztę artystyczną. Moje miasto, mój dom to wydarzenie specjalne festiwalu dedykowane Lublinowi i jego mieszkańcom, ale które może być odczytywane w aspekcie uniwersalnym.
  Z dziećmi spotka się znakomity artysta Piotr Fąfrowicz, który zwróci uczestnikom uwagę na estetykę przestrzeni publicznej, zaprosi najmłodszych do jej współtworzenia i artystycznego przetworzenia.

  Młody Artysto!
  Czy wydaje Ci się czasami, że w otaczającym Cię świecie brakuje kolorów i że warto byłoby dodać mu odrobinę magii? Czy miałbyś ochotę zamieszkać w pistacjowej kamienicy, a może wolałbyś blok lawendowy? A może nie chodzi wyłącznie o kolory? Stwórz z nami najpiękniejsze miasto – Twoje własne!

  Zarezerwuj

 • 18 września 2021 16:00 - 17:00
  Spektakl "Żubr Pompik" na motywach z serii książek Tomasza Samojlika

  Wiek: 3+
  Miejsce: Centrum Spotkania Kultur, Plac Teatralny 1, Klub Muzyczny CSK

  “ŻUBR POMPIK”
  Scenariusz oparty na motywach z serii książek Tomasza Samojlika
  Inscenizacja: Anna Rozmianiec
  Reżyseria: Tomasz Rozmianiec
  Muzyka: Jakub Woźniak
  Obsada: Agnieszka Mikulska, Karol Loręcki, Tomasz Rozmianiec, Jakub Woźniak
  Produkcja: Teatr Fuzja, Wydawnictwo Media Rodzina, Estrada Poznańska
  Czas trwania: 50 min.

  Witajcie w puszczy – w świecie małego żubra-odkrywcy! Pompik dostrzega to, czego nie widzą dorosłe żubry. Zaskakuje trafnymi spostrzeżeniami, choć zdarzają mu się śmieszne pomyłki. Razem z siostrą Polinką wyruszają na wyprawy w głąb puszczy, poznając jej zapachy, dźwięki, kolory, a przede wszystkim inne zwierzęta i ich zwyczaje. Spektakl pełen humoru, fantastycznej muzyki i magicznych dźwięków lasu tworzonych na żywo na oczach widzów.

  Wydarzenie dostosowane do osób ze specjalnymi potrzebami: tłumacz PJM, miejsce dostosowane do osób z dysfunkcjami ruchowymi, obecność asystentów ON. Zapotrzebowanie na asystentów i tłumacza należy zgłaszać w formularzu rejestracyjnym minimum 7 dni przed wydarzeniem.

  Wydarzenie zorganizowane w ramach projektu "Ojce i Dziatki – festiwal dostępny dla każdego dziecka" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Kultura dostępna 2021

  Zarezerwuj

 • 18 września 2021 16:00 - 18:00
  Ostry Dyżur Literacki – akcja dla dzieci ze szczególnymi potrzebami (w szczególności niepełnosprawnością ruchową, głuchych oraz niewidomych)

  Wiek: 3+
  Miejsce: Centrum Spotkania Kultur, Plac Teatralny 1, Sklepik Kulturalny CSK

  Drodzy Rodzice, Dziadkowie!
  Eksperci Ostrego Dyżuru Literackiego przepisują książki na recepty. Rekomendują najlepsze tytuły dla dzieci. Tłumacz PJM będzie towarzyszył akcji przez cały czas jej trwania, by umożliwić dzieciom niesłyszącym kontakt z festiwalowymi “lekarzami”. Osobom niewidomym eksperci będą rekomendować audiobooki.

  Młody Poszukiwaczu Przygód!
  Czy zdarza się, że przy lekturach szkolnych wszystko Cię swędzi, oczy same Ci się zamykają i podejrzewasz, że masz uczulenie na nudne historie? Jeśli tak, przyjdź i odbierz receptę literacką na fantastyczne książki lub audiobooki!

  Wydarzenie zorganizowane w ramach projektu "Ojce i Dziatki – festiwal dostępny dla każdego dziecka" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Kultura dostępna 2021

Niedziela
 • 19 września 2021 11:00 - 12:00
  "Aliaszka – magiczna przewodniczka" - spotkanie z Magdaleną Górską

  Wiek: 8+
  Miejsce: Centrum Spotkania Kultur, Plac Teatralny 1, Mediateka (poziom +3)

  Drodzy Rodzice, Dziadkowie!
  Podczas spotkania porozmawiamy z autorką Magdaleną Górską o jej debiucie literackim – Aliaszce. To znakomity zbiór opowiadań, które skupiają się na ważnych i często niełatwych zagadnieniach, o których trudno nam rozmawiać z najmłodszymi. Wśród podjętych tematów znajdują się: budowanie poczucia własnej wartości, brak czasu rodziców, wszechobecna i nie zawsze pomocna technologia, czy też problem presji rówieśniczej.

  Młodzi Odkrywcy!
  Czy wiecie, czym są symbole? Jak je odnajdywać i korzystać z ich niesamowitej mocy? Koniecznie przyjdźcie na nasze wydarzenie, na którym pokażemy Wam, że czasem najmniejsza iskierka wystarczy, aby podsycić wiarę, pewność siebie i przezwyciężyć chwilowe trudności! W dodatku z radością podejmiemy tematy Wam bliskie, tj. technologie, plany na przyszłość oraz relacje rówieśnicze i międzypokoleniowe.

  Zarezerwuj

 • 19 września 2021 16:00 - 17:00
  FINAŁ FESTIWALU – Koncert zespołu "Muzyczni Czarodzieje"

  Wiek: 6+
  Miejsce: Centrum Spotkania Kultur, Plac Teatralny 1, Klub Muzyczny CSK

  Drodzy Rodzice, Dziadkowie!

  Już 19 września statek UFO, czyli Kultura Ufa Miłości wyląduje w Lublinie. Jest to następny przystanek na drodze ku twórczości i wspólnej zabawie.
  Muzyczni Czarodzieje zagrają utwory z płyty “UFO” wydanej w 2020 roku. W skład zespołu wchodzą dzieci i młodzież z warszawskiego Targówka w wieku od 8 do 14 lat, które będą
  śpiewać o tym, że dziecko “najlepiej wie”, z uśmiechem na twarzy pokonuje troski oraz że chce wysłać w każdą stronę świata dźwięki miłości i radości...
  Najważniejszym punktem koncertu będzie włączenie do zespołu chętnych osób z publiczności.
  Wtedy jest szansa, aby każda chętna osoba stała się częścią zespołu.

  Młodzi Muzycy!
  Weźcie udział w koncercie, w którym możecie być nie tylko słuchaczami, ale też pełnoprawnymi członkami niesamowitego zespołu! Sprawdźcie, jak to jest znaleźć się po drugiej stronie instrumentu i czy przed tak dużym wydarzeniem jak koncert będziecie mieć tremę!
  To znakomita okazja, aby odkryć w sobie miłość do muzyki oraz talent do jej tworzenia, a wsparcie zespołu z pewnością sprawi, że znajdziecie w sobie wiarę we własne siły.

  Zarezerwuj

error

Obserwujcie nas i subskrubujcie nasze kanały :)

YouTube
YouTube
Instagram